Počet položek: 0 0,- Kč
detail

PROBUZENÍ ŠÍPKOVÉ PRINCEZNY® (050)

kliknutím zvětšíte
PROBUZENÍ ŠÍPKOVÉ PRINCEZNY® (050)
Zboží již není skladem
Kód:k673483
Cena: na dotaz
Dostupnost:dostupnost na dotaz

PROBUZENÍ ŠÍPKOVÉ PRINCEZNY® (050)

PROBUZENÍ ŠÍPKOVÉ PRINCEZNY® (050)

 

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 

 • Posiluje esenci ledvin SHEN JING XU
 • Harmonizuje nerovnováhu koncepčních drah CHONG MAI a REN MAI a YIN/YANG
 • Posiluje nedostatečnou krev XUE XU a rozprouďuje blokádu krve YU XUE
 • Rozprouďuje stagnující energii čchi jater GAN QI ZHI
 • Zahřívá nedostatečný jang ledvin SHEN YANG XU a rozpouští hlen TAN

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

 

Pro ženy:

 

 • Hormonální nerovnováha žen
 • Veškeré menstruační potíže (bolestivá, nepravidelná, slabá, vynechávající menstruace, špinění)
 • Stabilizace menstruace po vysazení hormonální antikoncepce
 • Premenstruační syndrom, napětí a bolesti prsou
 • Akné zhoršené před menstruací
 • Cystická mastopatie v prsou
 • Syndrom polycystických vaječníků (PCO syndrom)
 • Endometrióza
 • Neplodnost, opakované potraty
 • Snížené libido či frigidita
 • Klimakterické potíže, perimenopauza
 • Migrény
 • Nadměrný růst děložní sliznice (hrozící kyretáž)
 • Děložní myomy, vaječníkové cysty
 • Nádorové změny na děložním čípku (cervikální dysplázie)
 • Hormonální regulace po rakovině prsu
 • Nedostatečná tvorba mateřského mléka
 • Nadměrné ochlupení u žen (hirsutismus)
 • Hormonální poruchy štítné žlázy 
  • nedostatečná funkce (hypotyreóza)
  • autoimunní zánět štítnice (Hashimotova thyreoditis)
  • zvětšená štítnice
  • cysty a uzlíky štítnice

 

Pro muže:

 

 • Mužská neplodnost, špatný spermiogram
 • Nedostatek testosteronu u mužů (i pro sportovce)
 • Zvětšená prostata či rakovina prostaty
 • Hormonální regulace po odstranění rakoviny prostaty

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Menstruační cyklus lze jako obvykle v TCM popsat a znázornit tak, jak vše přirozeně probíhá v přírodě. Představme si přehradu, do které přitéká voda z řeky. Síla stěny je odpovídající velikosti přehrady (děloha). Jednou měsíčně se její kapacita průběžně naplňuje do optimální výše a pak již je třeba zvednout stavidla a upustit přehradu, jinak by se mohla hráze přehrady protrhnout nebo by mohla voda přetéci a způsobit záplavy (stagnace energie čchi QI ZHI). Stejně tak je škodlivý opačný stav, kdy pramen (esence ledvin SHEN JING) nevydá dostatečně vody (nedostatek krve XUE XU) a přehrada pak vysychá (nedostatek krve s následnou blokádou YU XUE XU). Stejně tak vysychá i při nadměrném horku (horko v krvi RE XUE). Rovněž by měla býti voda v tekutém stavu, jinak v přehradě zamrzne (chlad HAN v děloze). Pokud jsou ve vodě nečistoty, tak mohou ucpat výpustní otvory (blokáda krve YU XUE). Z tohoto všeho je patrné, že je nutná naprostá souhra všech zúčastněných - vydatný zdroj kvalitní vody, odpovídající kapacita nádrže, dobré klimatické podmínky, včasné vytažení stavidel, dostatečná síla přehradní stěny… Toto vše lze nejlépe nastavit  pomocí jediné bylinné směsi Probuzení šípkové princezny (kód 050), která působí na všechny 4 fáze menstruačního cyklu, a to jak posílením ledvinné esence SHEN JING, tak i vyživením a rozprouděním krve XUE, stejně jako rozprouděním stagnující energie čchi jater GAN QI ZHI.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Hlavní bylinou ve směsi je Sui hua mu jing, která je chuti ostré a aromatické, teploty zahřívající a působí na dráhu ledvin SHEN, jater GAN, sleziny PI a žaludku WEI. Rozprouďuje a uvolňuje stagnaci energie čchi QI ZHI, rozprouďuje krev XUE, utišuje bolesti a napětí v prsou způsobené stagnující energií čchi QI ZHI, posiluje nedostatečný jang ledvin SHEN YANG XU, rozpouští hlen TAN, snižuje stres, obavy a deprese, vzniklé ze stagnující energie čchi jater GAN QI ZHI a posiluje tvorbu mateřského mléka. Další bylina Dang gui je chuti ostré, sladké a hořké, teploty zahřívající a působí na dráhu srdce XIN, jater GAN a sleziny PI. Posiluje nedostatečnou krev XUE XU a upravuje menstruaci. Poslední bylinou je Dang gui wei, která má podobné účinky jako předchozí (jedná se o koncovou část kořene stejné byliny), ale více než předchozí bylina rozprouďuje blokádu krve YU XUE, harmonizuje krev XUE, zahřívá chlad HAN a utišuje bolesti, způsobené blokádou krve YU XUE jako kupř. bolesti břicha při menses.

Pohled západní medicíny - Hlavní bylinou ve směsi je Vitex agnus - castus, který obsahuje hlavně esenciální mastné kyseliny, silice a flavonoidy. Poslední výzkumy ukazují, že nejdůležitější je jeho vazba na dopaminergní receptory D2 na laktotropní buňky předního laloku hypofýzy,  čímž snižuje uvolňování prolaktinu. Terapeutický účinek je nepřímý (přes „mistrovskou hormonální žlázu“ -  podvěsek mozkový) a spočívá v ovlivnění celé řady hormonů, zejména prolaktinu a progesteronu, a to v závislosti na dávce. V nízkých dávkách snižuje hladinu estrogenu a zvyšuje hladinu progesteronu a prolaktinu, což je pravděpodobně způsobeno inhibicí výdeje folikulostimulačního hormonu FSH a zvýšením výdeje luteinizačního hormonu LH. Při užívání vysokých dávek zůstávají hladiny FSH a LH nezměněny, zatímco hladina prolaktinu klesá. Tyto účinky vysvětlují kupř. stav, proč v nízkých dávkách tato bylina zvyšuje tvorbu mateřského mléka, zatímco ve vysokých dávkách má účinek opačný. Nepřímo tak pozitivně ovlivňuje a harmonizuje nejen hormony vaječníků a dělohy, ale i štítné žlázy a zdárně tak přispívá k dobré kvalitě života.

Dávkování Ženužívají 2 odměrky bylinného prášku 1 × denně ráno po celou dobu cyklu. Prášek se zalije 2 dcl horké vody a poté teplý vypije. Tato bylinná směs se může užívat dlouhodobě, bez přerušení a bez vedlejších účinků, neboť velice jemně, nenásilně a nepřímo (pomocí tzv. zpětné osy: podvěsek mozkový – štítná žláza – vaječníky) upravuje a harmonizuje hormonální nerovnováhu. Minimální délka užívání je 3–6 měsíců, ale lze možno ji prodloužit i na rok či déle, v závislosti na hormonální dysbalanci. Lze užívat i preventivně, jelikož každá žena ztrácí při menses krev a je třeba ji doplňovat. Optimální je tento bylinný prášek přidat do ranního Nápoje čínských MUDRců (kód 900), čímž vznikne i docela chutná ‚hořkosladká káva‘. Stejně tak lze přidat tento bylinný prášek i do Nápoje nebeské víly (kód 888), pokud tomu příznaky odpovídají, který posiluje hlavně YIN a krev XUE, zatímco Probuzení šípkové princezny posiluje YANG, krev XUE a odstraňuje stagnaci energie čchi QI ZHI a blokádu krve YU XUE. 
Muži užívají vždy konstantní dávku po celý měsíc, tedy 2 odměrky bylinného prášku, který opět lze přidat ideálně do Nápoje čínských MUDRců (kód 900).

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - těhotenství.

Balení: 30 g bylinného produktu v prášku (100 % přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).

 

 

 

Každá šarže bylin v našich produktech je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 511 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Často se stává, že zákazníci v domnění, že užívají bylinné preparáty, jsou naopak "zanášeni" dalšími nežádoucími "chemikáliemi". Veškeré dokumenty o vyšetření naleznete v článku Bezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs - viz příklad takového laboratorního vyšetření na těžké kovy, na identifikaci bylin, baktérie, plísně a pesticidy. Bylinné nápoje (kódy 822, 844, 850, 888, 900) a bylinné produkty v prášku (kódy 009, 050, 198, 199, 200) jsou bez jakýchkoliv konzervačních a chemických příměsí či látek. Bylinné tablety obsahují jako jedinou pojivovou látku přírodní celulózu (v dávce max. do 1%). Veškeré naše byliny nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou. Výrobce upozorňuje, že každá šarže bylin může mít někdy i jinou barvu, jinou chuť či jinou vůni (neb jsou to přírodní a ne geneticky formované produkty…), ale vždy se stejným účinkem. 

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 gram bylinných tablet odpovídá 5 gramům sušených bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec, představit a dopřát!

 

Převzato zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o.,  [2/2/2018].

 

Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs
 

Váš dotaz PROBUZENÍ ŠÍPKOVÉ PRINCEZNY® (050)

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam
Copyright © cinska-medicina-vysocina.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© cinska-medicina-vysocina.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace